Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Antyperspirant – na czym polega jego działanie?

16 października 2023 Antyperspirant


Zadaniem antyperspirantu jest skuteczne hamowanie potu i zapewnienie użytkownikowi długotrwałej świeżości. Tego rodzaju kosmetyki mają formę sztyftu, kulki lub sprayu. Wiele osób stosuje je na co dzień, aby skutecznie pozbyć się przykrego zapachu. Dzisiaj dowiesz się, czy antyperspiranty są bezpieczne oraz na czym dokładnie polega ich działanie!

Jak antyperspirant działa na gruczoły potowe?

Choć pocenie się często wywołuje dyskomfort, to jednak warto pamiętać, że jest to naturalny proces fizjologiczny, którego zadaniem jest ochrona organizmu przed przegrzaniem. Na ludzkim ciele występuje kilka milionów gruczołów potowych. Wytwarzają one bezwonną wydzielinę, która szybko staje się pożywką dla bytujących na ludzkiej skórze mikroorganizmów. W wyniku ich działalności dochodzi do uwolnienia nieprzyjemnych zapachów. Nowoczesne antyperspiranty blokują kanaliki wyprowadzające gruczołów potowych, przez co hamują wydzielanie potu. Podstawowym składnikiem tego rodzaju kosmetyków są sole glinu, które wykazują działanie ściągające i obkurczające. Dodatkowo w antyperspirantach znajdują się również substancje antybakteryjne, nawilżające i łagodzące. Warto podkreślić, że antyperspiranty hamują pocenie się tylko czasowo, a cały proces jest w pełni odwracalny.

Czy antyperspiranty są bezpieczne?

Niektóre osoby obawiają się, że długotrwałe blokowanie potu może negatywnie wpłynąć na ich zdrowie. Jednak dostępne na rynku antyperspiranty przechodzą bardzo dokładne testy, a ich skład jest opracowywany przez najlepszych ekspertów. W efekcie nowoczesne antyperspiranty wykazują bardzo słabą przenikliwość przez powierzchnię naskórka, a żadne z dotychczas przeprowadzonych badań nie potwierdziły ich toksycznego działania. Sięgając po antyperspirant, należy zawsze zapoznać się z jego składem i zaleceniami producenta. Jeśli nie jesteś uczulony na którykolwiek ze składników i będziesz ściśle stosować się do instrukcji dołączonej do opakowania, to taki kosmetyk będzie dla Ciebie w pełni bezpieczny. Specjaliści zwracają uwagę, aby antyperspirant zawsze aplikować na czystą i suchą skórę oraz zalecają, aby nigdy nikomu go nie pożyczać.

Jak wybrać dobry antyperspirant?

W aptekach i drogeriach znajdziesz wiele antyperspirantów od renomowanych producentów. Poszczególne kosmetyki różnią się między sobą składem, działaniem i zastosowaną formułą. Jak wybrać antyperspirant, aby poprawić swój codzienny komfort? Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Antyperspirant w sprayu ma bardzo intensywny zapach, przez co często jest stosowany zamiast perfum lub jako ich uzupełnienie. Antyperspiranty w kulce i sztyfcie skutecznie hamują wydzielanie potu, a ich aplikacja jest niezwykle prosta i przyjemna. Bardzo wygodny rozwiązaniem są również produkty o przedłużonym działaniu. Takie antyperspiranty zapewniają świeżość i bezkompromisową ochronę do 72 godzin.

Dobry antyperspirant wyróżnia się prostym składem i skutecznym działaniem. Takie kosmetyki są całkowicie bezpieczne i nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Stosowanie antyperspirantu to doskonały sposób na poradzenie sobie z nieprzyjemnym zapachem. Dzięki niemu będziesz czuć się komfortowo i pewnie przez cały dzień.

Materiał zewnętrzny

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Antyperspirant
prezent na chrzest dla chłopca
Pierwsza komunia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsza komunia