Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Buty dziecięce – co warto o nich wiedzieć?

5 września 2022 buty dziecięce


Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest kupowanie dziecku odpowiednich ubrań i dodatków do garderoby. Z tego powodu wiele uwagi poświęca się rzecz jasna temu, jakie spodenki będzie nosiło dziecko czy też, jakie będzie miało koszulki. Mało tego, ogromną uwagę skupia się nawet na to, jakie czapki z daszkiem dla dzieci będzie się wybierało. Jak się jednak okazuje, zdecydowanie najważniejszą, a jednocześnie sprawiającą najwięcej trudności częścią stroju dziecka są buty. Jak powinno się kupować dziecięce buty?

Dlaczego dziecięce buty są tak ważne?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jak należy kupować dziecięce buty, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, co sprawia, że są one aż tak ważne. Na co one wpływają i jaki mają wpływ na malucha?
W pierwszej kolejności dowiedzieć się należy, że dziecięce buciki poddawane będą o wiele większym przeciążeniom niż te kupowane dla dorosłych. Maluchy będą w nich biegały, skakały i poddawały je prawdziwym torturom. Niezwykle ważne jest więc to, aby były trwałe i odporne na zniszczenia.
Co więcej, dziecięce buty muszą być odpowiednio przystosowane do dziecka, ponieważ maluch cały czas jeszcze rośnie, a jego ciało się zmienia. Jeśli więc nabędzie się kiepski model obuwia, może on nawet stanowić zagrożenie dla rozwoju malucha i może być źródłem przykładowo wad postawy lub też nieprawidłowego wykształcenia stopy.

Najważniejsze cechy dobrego obuwia

Jak więc widać, buty dziecięce to krytycznie ważny element dziecięcego stroju. Czym się one powinny charakteryzować, aby odpowiednio dobrze się sprawdzały i były bezpieczne?
Oczywiście absolutną podstawą w tym zakresie jest wybranie takich butów, które będą miały odpowiedni rozmiar. Wielu rodziców chcąc zaoszczędzić, kupuje buty na wyrost, aby dłużej starczyły. Jest to jednak ogromny błąd, który może skutkować ryzykiem upadku dziecka podczas biegania, ale też i nieprawidłowym rozwojem jego stopy i kręgosłupa.
Bardzo ważne w dziecięcych butach jest tworzywo, z którego będą one wykonane. Stawiać trzeba na modele trwałe, lecz jednocześnie przewiewne. Dziecięca stopa może się bowiem mocno pocić, co rzecz jasna negatywnie odbijać się będzie na skórze.
Na koniec warto jeszcze wiedzieć, że but powinien odpowiednio dobrze podpierać kostkę dziecka i stabilizować całą stopę, a także powinien mieć elastyczną podeszwę, aby stopa mogła pracować w pełnym zakresie.

Geox buty dziecięce — czy warto je nabyć?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy kupując buty dla dziecka, powinno się zwracać uwagę na ich markę. Jak się okazuje, jest to bardzo ważna sprawa, ponieważ przykładowo Geox buty dziecięce charakteryzują się rewelacyjną jakością i użyciem niezwykle lekkich materiałów, dzięki czemu nie obciążają nadmiernie stóp dziecka.

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Śpiworki do spania z nogawkami
Zabawki z ulubionymi bohaterami
prezent na chrzest dla chłopca

Jesteś zainteresowany reklamą?

prezent na chrzest dla chłopca