Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Czy wiesz, jakie korzyści dla Twojego dziecka ma sala zabaw?

17 grudnia 2022 korzyści dla Twojego dziecka


Sala zabaw to nie tylko kapitalny sposób na dobrą zabawę dla dziecka. Korzystanie z takich punktów oferuje też wiele innych korzyści!

Dzisiaj można skorzystać z nich w wielu miejscowościach w Polsce – sala zabaw dla dzieci w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu to tylko parę propozycji, ponieważ bez trudu da się wyszukać podobne punkty w mniejszych miejscowościach. Dlaczego warto korzystać z sali zabaw dla dzieci? Warto poznać związane z tym korzyści!

1. Dziecko może spędzić aktywnie czas

Jedną z najważniejszych zalet związanych z salami zabaw jest aktywne spędzanie wolnego czasu przez dziecko. Nawet jeśli na co dzień nie jest ono zbyt skore do ruchu, w sali zabaw może natychmiast zacząć aktywnie się bawić.

Wobec tego wizyta w miejscu jak sala zabaw dla dzieci może być świetnym sposobem, by zapewnić maluchowi właściwą dawkę ruchu, która potrzebna jest mu do zdrowego rozwoju. To również dobry sposób, aby zachęcić dziecko do uprawiania sportów.

Jeżeli maluch ma nadwagę albo otyłość, także nie należy rezygnować z wizyty w sali zabaw. Aktywna zabawa pomoże wtedy w szybszym metabolizmie i spalaniu kalorii, więc jest to świetny sposób na ustabilizowanie wagi.

2. Rodzice mają czas dla siebie

Podczas gdy dziecko znajduje się w sali zabaw, rodzice mogą znaleźć czas dla siebie. Sala zabaw dla dzieci może być wtedy wykupiona na 1, 2 czy nawet na 3 godziny. Wtedy rodzicem mogą spokojnie udać się na zakupy albo załatwić sprawy urzędowe, podczas gdy dziecko będzie świetnie bawiło się w sali.

Warto wskazać, że sala zabaw dla dzieci zapewnia wtedy także opiekę, dlatego nie trzeba obawiać się, że dzieci będą narażone na niebezpieczeństwo. W razie problemów mogą zawsze zgłosić się do opiekuna.

3. Dziecko może wszechstronnie się rozwijać

Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że sala zabaw dla dzieci może być również miejscem, gdzie maluch może rozwijać się wszechstronnie. Jak zabawa w takim miejscu wspiera rozwój najmłodszych?

Przede wszystkim ruch korzystnie wpływa na układ ruchu, dlatego też harce na sali zabaw powodują, że u dziecka lepiej rozwijają się kości, mięśnie, ścięgna, stawy. Jednocześnie warto wskazać, że pobyt na sali zabaw może również stymulować rozwój psychiczny dziecka, czyli wspomagać jego mózg.

Różnorodne atrakcje, jakie czekają w salach zabaw, powodują również, że maluch może doskonalić swoje zdolności manualne, koordynację wzrokowo-ruchową, co powoduje, że może ono lepiej radzić sobie w przedszkolu, szkole, codziennych sytuacjach.

Niektóre sale zabaw, na przykład jak Airo Fun – sala zabaw Warszawa – oferują również dostęp do specjalnych stref edukacyjnych. Czekają tam dodatkowe atrakcje, w tym ekrany interaktywne, zabawki edukacyjne, które pomagają dzieciom w zdobywaniu nowej wiedzy.

4. W salach zabaw znajdują się atrakcje dla każdego

Duże sale zabaw zaskakują rodzajami ciekawych atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. 

Przykładowo sala zabaw Warszawa może wtedy zaoferować dostęp do atrakcji jak trampoliny dla dzieci, baseny z miękkimi gąbkami albo piłeczkami, karuzele, labirynty oraz tory przeszkód, ścianki do wspinaczki, pochylnie do wspinania, zjeżdżalnie.

Warto zdecydować się na taką salę zabaw, która będzie mogła zapewnić jak najwięcej atrakcji dla dzieci, ponieważ wtedy maluch może wybrać wśród nich coś, co będzie interesowało go najbardziej.

5. Sposób na poznanie wielu nowych dzieci

Na sali zabaw dzieci często bawią się razem – urządzają wyścigi, zawody, razem się wspinają i zjeżdżają po zjeżdżalniach. Wobec tego wizyta w takim miejscu może być świetnym sposobem na to, by rozwijać u malucha umiejętności społeczne już od młodego wieku.

Sala zabaw dla dzieci może być również z tego powodu świetnym wyborem, gdy maluch jest nieśmiały. Obecność w takim właśnie miejscu może go ośmielić i sprawić, że otworzy się na innych.

6. Atrakcyjne ceny biletów do sali zabaw

Wielu rodziców obawia się też, że sala zabaw dla dzieci w Warszawie czy w innym mieście będzie droga. Nie trzeba jednak obawiać się sporych cen, ponieważ wejście często kosztuje mniej niż bilet do kina.

Zwykle godzina zabawy na sali to wydatek na poziomie 20-30 złotych. Można też otrzymać różne zniżki, na przykład przy kupnie biletu online.

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Śpiworki do spania z nogawkami
Zabawki z ulubionymi bohaterami
prezent na chrzest dla chłopca

Jesteś zainteresowany reklamą?

prezent na chrzest dla chłopca