Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Dodatkowe, klockowe akcesoria – jak uzupełnić swoje projekty?

27 lutego 2020


Klocki Lego są zróżnicowane, a każdy z nich może potencjalnie spełniać kilka, zupełnie odmiennych, często kompletnie nieintuicyjnych funkcji. Nawet bardzo specyficzne elementy, takie jak opony czy śmigła mogą być wykorzystane jako zupełnie inna część – wystarczy odrobina wyobraźni! Tak naprawdę można śmiało stwierdzić, że osoba kreatywna i pomysłowa nie jest ograniczona w żaden sposób, jeśli tylko sięgnie po pudełko klocków, mają jasny pomysł na nowy projekt.

Czasem jednak zdarza się, że konkretny element bardzo ciężko zastąpić, a domowe zbiory klocków nie zawierają nic, co spełniałoby tę specyficzną funkcję. W ciągu kilku ostatnich lat tego typu „unikalnych” części nagromadziło się w systemie Lego dosyć sporo – klocki przedstawiające jedzenie, akcesoria dla minifigurek, narzędzia, bronie, gadżety, a także elementy przedstawiające klockową florę i faunę bywają nie do zastąpienia. Głównym powodem tego problemu jest fakt, że są to części, które zazwyczaj występują pojedynczo w większych zestawach, dlatego to praktycznie niemożliwe aby zgromadzić ich większą ilość w rozsądnej cenie. Wielu kolekcjonerów i projektantów bardzo narzekało z tego powodu – jakie rozwiązanie zaproponowała więc ta znana, duńska firma?

Klocki Lego Xtra, czyli marzenie klockowych entuzjastów!

Jedną z nowości, które Lego wypuściło na rynek w ostatnich latach, jest bardzo charakterystyczna seria Xtra. Jest to symbol otwarcia się tego klockowego giganta na bardziej detaliczne podejście do klocków, co znacznie ułatwia życie osobom, które same konstruują swoje budowle, składając je z konkretnych, starannie wyselekcjonowanych elementów. Warto bliżej zapoznać się z tą serią, gdyż jest naprawdę ciekawa i wyróżnia się na tle innych.

Czym wyróżnia się seria Xtra?

Lego Xtra to seria małych, lecz naszpikowanych ciekawymi częściami zestawów, zazwyczaj dostępnych w tak zwanych polybagach, czyli bez twardych, kartonowych pudełek. Zabawki z tej serii są tematycznie dość zróżnicowane, gdyż często spełniają rolę materiałów promocyjnych, będąc, jak sama nazwa wskazuje, dołączane ekstra do innych produktów. Nie oznacza to oczywiście, że nie da się ich zakupić w inny sposób – jak można się spodziewać, są to w końcu jedne z najmniej kosztownych zestawów Lego. Powinny się one znaleźć w zbiorach zarówno zapalonych konstruktorów, jak i kolekcjonerów!

 

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Antyperspirant
prezent na chrzest dla chłopca
Pierwsza komunia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsza komunia