Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś

Ego gra na spotkania z przyjaciółmi – sprawdź, jak dobrze znacie się nawzajem

22 grudnia 2022 Ego gra


Jakie jest skryte marzenie Twojego przyjaciela? Jak zareaguje na trudną sytuację? W jaki sposób Ty zachowasz się w mało komfortowych warunkach? Na te pytania, Ty oraz Twoi przyjaciele poznają odpowiedzi, grając w grę ego. Sprawdź, na czym polega ta zabawa. 

Wspólne spędzanie czasu ze znajomymi i bliskimi zacieśnia relacje i sprawia, że dowiadujemy się więcej nie tylko o nich, ale również o samych sobie. Jeśli planujesz spotkanie z przyjaciółmi, zainwestuj w grę ego. To również świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, dziecka, czy nawet rodziców.

Ego — gra towarzyska, która może wiele powiedzieć o wzajemnej znajomości grupy 

Częste spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi wymagają pewnej organizacji czasu. Planowanie tego, co będziecie robić w trakcie wspólnych wieczorów, nie zawsze jest proste. Kreatywne pomysły mogą się wyczerpać, ale z pomocą przychodzi Ego — gra towarzyska, która pozwala lepiej poznać swoich przyjaciół. Staje się główną atrakcję niejednej imprezy, ponieważ rozbudza ciekawość oraz sprawia, że grupa staje się zaintrygowana sposobem odpowiedzi ludzi, których przecież dobrze zna. Jedna rozgrywka może jednak na nowo ustalić układ sił w grupie, bo jak się okazuje, nie wszystkie pytania są banalnie proste i oczywiste do rozstrzygnięcia.

Pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółmi — Ego gra i zasady prowadzonych rozgrywek 

Niebanalne pytania, które pojawiają się w grze, potrafią zainteresować nawet najbardziej wymagających. Gra Ego to przede wszystkim świetna zabawa, ale też możliwość odpowiedzenia sobie na pytanie, jak dobrze znasz swoich przyjaciół? Na czym polegają zasady tej gry? Minimalna liczba graczy to dwie osoby, chociaż zabawa jest ciekawsza, gdy grupa jest większa. W pierwszej kolejności wszyscy gracze otrzymują równą liczbę żetonów. Po ich rozdzieleniu pierwszy zawodnik losuje pytanie z przygotowanej puli. Treść pytania czytana jest na głos, jednak odpowiedzi na nie uczestnik czytający pytanie musi udzielić w danym momencie jedynie w swojej głowie. Do każdego pytania przygotowany jest zestaw 3 odpowiedzi i to spośród nich należy wskazać jedną poprawną. Odpowiada nie tylko czytający, ale również pozostali uczestnicy gry. Ci z kolei muszą spróbować przewidzieć, który z podanych wariantów wybrał odpowiadający. Każdą odpowiedź mogą dodatkowo obstawić jednym lub dwoma mniejszymi żetonami, w zależności od tego, jak bardzo pewni są swojego trafienia. Punkty trafiają do wszystkich tych, którym udało się oznaczyć tę samą odpowiedź, co gracz, do którego skierowane było pytanie.

Kto zostaje zwycięzcą? Ten, który zgarnie największą liczbę żetonów. Te zaś zdobywane są przez wszystkich tych, którzy wskazali poprawną odpowiedź. Ciężko obrać tu dobrą strategię, ponieważ jedyną może okazać się odpowiadanie zgodne z prawdą.

Jaki typ pytań może pojawić się w grze?

Cała zabawa polega na trafnym odpowiadaniu, jednak jakich pytań mogą spodziewać się uczestnicy? Nie brakuje tutaj kwestii związanych z hobby graczy i ich zainteresowaniami. Pojawiają się sprawy społeczne i kwestie rodzinne. Warto dobrze znać poszczególne reakcje swoich przyjaciół. W grze mogą znaleźć się również pytania światopoglądowe, takie jak kwestia poznania tego, co na temat przejścia na wegetarianizm myśli dana osoba.

Ego gra znajduje się w sprzedaży internetowej i z powodzeniem znajdziesz ją np. w Empiku. To rodzaj produktu, który z pewnością stanie się atrakcją niejednej imprezy z przyjaciółmi. W trakcie gry mogą nawiązać się ciekawe dyskusje i możesz lepiej poznać każdego członka grupy. Ważne, aby rozpoczynając rozrywkę mieć już jaką wiedzę odnoszącą się do poszczególnych graczy. Całkowity brak znajomości może skutkować niepowodzeniem gry. Z pewnością jednak dowiesz się o swoich bliskich czegoś nowego, poznasz nowe fakty z życia przyjaciół, a może nawet bardzo Cię czymś zaskoczą. 

Sprawdź, jak dobrze znasz swoich znajomych. Gra Ego, może rozwiać wiele wątpliwości i zagwarantować świetną zabawę dla grupy przyjaciół lub całej rodziny.

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ego gra

Jesteś zainteresowany reklamą?