Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Najlepsze gry zręcznościowe i logiczne dla dzieci w każdym wieku

17 grudnia 2022 Najlepsze gry zręcznościowe


Gry komputerowe to niejedyny przykład rozrywki, z której mogą skorzystać dzieci w wolnym czasie. Zimą, gdy maluchy spędzają dużo mniej czasu na zewnątrz, warto im zaproponować coś nowego. Tym czymś są oczywiście gry logiczne dla dzieci, które rozwijają ich motorykę, zdolność do analitycznego myślenia, a także umiejętności manualne. Które z tych gier warto polecić dzieciom?

Gry logiczne i zręcznościowe, czyli w co grać z dzieckiem?

  1. Programator — to świetna pozycja dla osób, które kochają łamigłówki. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów, wykorzystując do tego celu najgłębsze zakamarki ludzkiego umysłu. Gracz ma do dyspozycji specjalną planszę, na której można — za pomocą specjalnych kart — utrudniać innym znalezienie odpowiedzi na konkretne pytania.
  2. Wyścig małp — tutaj najważniejszym bohaterem jest… stado małych, a zarazem rozszalałych małpek, które chcą zrobić wszystko, by tylko dostać się do swoich ulubionych bananów. Każda z nich powinna jednak pamiętać, aby dokładnie stawiać swoje kroki. Tylko tak można uniknąć ześlizgnięcia się z liści i upadku na sam dół. A wtedy rozgrywka zaczyna się od nowa.
  3. Górska ścieżka — to z pewnością doskonała gra dla wszystkich dzieci, które mogą pochwalić się dobrym wyczuciem ruchów dłoni. Celem niniejszej rozgrywki jest umiejętne przeprowadzenie piłeczki między otworami tak, aby cały czas znajdowała się na ściśle określonej trasie. Nie jest to łatwe, gdyż droga ta jest wręcz upstrzona różnego rodzaju otworami.
  4. Kręgle — któż z nas nie marzył o tym, by będąc dzieckiem, zagrać w prawdziwe kręgle? Gry zręcznościowe dla dzieci w postaci klasycznych kręgli to prawdziwy rarytas. Zestaw składa się z dwóch plastikowych kul, dziewięciu kręgli i specjalnego stojaka, dzięki któremu można je łatwo uporządkować w jednym miejscu.
  5. Łapanie piłek — po co łapać piłki „gołą”ręką, skoro można do tego celu wykorzystać specjalny, plastikowy koszyczek? Dzięki wygodnemu uchwytowi można nim łatwo manewrować, zwiększając swoje szanse na złapanie lecącej (najczęściej torem balistycznym) piłeczki. Zestaw został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić maluchom jak najwięcej przyjemności ze wspólnej zabawy.
  6. Wieża Małpek — to gra, która polega na układaniu wieży z odpowiednio dobranych (względem wcześniej ustalonego wzoru) klocków. Wygrywa ten gracz, którego wieża utrzyma się przez co najmniej 10 minut.

Jak widać, istnieje mnóstwo ciekawych sposobów na wspólną zabawę z dzieckiem. Czasem wystarczy do tego odrobina pomysłowości, której dzieci mają aż nadto. Sprawdź więcej gier w sklepie https://mojebambino.pl/1339/Gry-zrecznosciowe.

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Antyperspirant
prezent na chrzest dla chłopca
Pierwsza komunia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsza komunia