Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Oddychające podkłady poporodowe – co to?

10 marca 2023 Oddychające podkłady poporodowe


Połóg to bez wątpienia bardzo wymagający czas dla kobiety. Aby odbył się on w miarę komfortowo dla kobiety, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria do pielęgnacji ciała młodej matki. Do kategorii tej zaliczają się na przykład oddychające podkłady poporodowe. Czym się one charakteryzują i dlaczego się je wykorzystuje? Poniżej znajdziesz podstawowe informacje.

Oddychające podkłady poporodowe – co to takiego jest?

Oddychające podkłady poporodowe to podkłady, które wykonuje się z miękkiego, delikatnego materiału – takie rozwiązanie zapewnia duży komfort podczas codziennego użytkowania.

Ponieważ oddychające podkłady poporodowe zapewniają swobodny przepływ powietrza między ciałem i otoczeniem. Dzięki temu skóra znajdująca się w okolicach intymnych pozostanie sucha i nie zapoci się. Taki stan rzeczy może znacząco przyspieszyć proces gojenia się ran, a także – co jest równie ważne – znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji i stanów zapalnych.

Dobra przepuszczalność powietrza to jeszcze niejedyna zaleta omawianego rozwiązania. Musisz bowiem wiedzieć, że oddychające podkłady poporodowe to materiał, który zwykle jest bardzo chłonny. Dzięki dobrej absorpcji są one w stanie wchłaniać duże ilości płynów, co jest bardzo ważne szczególnie w trakcie pierwszych dni po porodzie – częstym problemem jest wówczas silne krwawienie. Dotyczy to zarówno tradycyjnego porodu, jak i np. cesarskiego cięcia.

Oprócz tego odpowiednio stosowane podkłady warto stosować po nałożeniu kremów, maści oraz innych produktów higienicznych. Dzięki temu możemy sprawić, że preparaty te dłużej utrzymają się na ludzkim ciele.

Oddychające podkłady poporodowe to rozwiązanie, które jest niezwykle pomocne, ponieważ kobietom wygodę i ochronę intymnych miejsc. Zmniejszają one ryzyko wystąpienia różnego rodzaju infekcji, a jednocześnie – zwiększają komfort podczas codziennych aktywności. Dzięki nim spada ryzyko powstania obtarć wynikających z jazdy na rowerze, ćwiczeń fizycznych czy długich spacerów.

Oddychające podkłady poporodowe to nie wszystko – o czym jeszcze powinna pamiętać kobieta?

Oczywiście podkłady poporodowe to nie jedyne rozwiązanie dla kobiety, która chce zadbać o swoją higienę intymną w okresie poporodowym. Oprócz tego stosuje się również takie rozwiązania jak na przykład wkładki higieniczne. Oczywiście, kluczowe jest również stosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji ciała oraz mycia miejsc intymnych (żele itp.).

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Antyperspirant
prezent na chrzest dla chłopca
Pierwsza komunia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsza komunia