Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Czy warto postawić na dodatkowe lekcje lub kurs?

17 grudnia 2021 Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty


Mogłoby się wydawać, że zajęcia szkolne w pełni przygotują ucznia do uzyskania pozytywnego wyniku na egzaminie ósmoklasisty, ale niestety prawda wygląda zwykle zupełnie inaczej. Jeśli ktoś pragnie jak najlepiej zdać test, to poleganie tylko na podręcznikach i wiedzy przekazanej przez nauczycieli nie jest dobrym pomysłem. Można się mocno rozczarować nawet w przypadku dobrych ocen w szkole. Na szczęście do dyspozycji jest wiele dodatkowych możliwości, trzeba tylko je poznać i po nie sięgnąć. Świetnie sprawdzą się repetytoria, korepetycje, kurs do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

Skuteczne przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z matematyki, czyli jakie?

Jeśli komuś zależy na tym, aby uzyskać jak najlepszy wynik na egzaminie z matematyki, to trzeba się zacząć do niego przygotować z dużym wyprzedzeniem. Całą ostatnią klasę powinno się poświęcić na pilną naukę, aby nie zostać niemile zaskoczonym czymś, z czym nie miało się do tej pory styczności lub sprawia sporą trudność. Wielu uczniów potrafi samodzielnie zorganizować sobie naukę, szukać materiałów edukacyjnych z zewnętrznych źródeł, motywować się do systematycznego wykonywania ćwiczeń. Istotne jest jednak to, aby skupić na tym, co rzeczywiście może pojawić się na egzaminie ze względu na dużą ilość materiału. Na takich dodatkowych zajęciach rozwiązuje się przykładowe arkusze egzaminacyjne. Wspólna nauka z rówieśnikami także może być dobrym wyborem, jeśli nie skończy się na oglądaniu filmów i plotkowaniu. Warto rozwiązywać testy z poprzednich lat w celu sprawdzenia swoich umiejętności.

Sposobem na przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty jest robienie zadań z repetytoriów, w których znajdują się przydatne testy i próbne arkusze egzaminacyjne. Można również poprosić o pomoc starszą od siebie osobę, która zdała już egzamin i uzyskała dobry wynik. Korepetycje w domu też są godne polecenia, szczególnie jeśli udziela je student matematyki. Można liczyć na indywidualne podejście, skupienie uwagi na jednej osobie. Do wyboru są również rozmaite kursy i poradniki online, nie trzeba nawet wychodzić z domu, wystarczy wybrać zajęcia prowadzone w trybie zdalnym. Internet jest skarbnicą materiałów edukacyjnych i za wiele z nich nie trzeba płacić. Świetne sprawdzają się przykładowo filmiki zawierające cenne wskazówki na temat testu, konkretnego działu z matematyki, różnych zadań. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie zapisanie się na kurs stacjonarny przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty. Zajęcia odbywają się w małych grupach, a prowadzą je doświadczeni i wykwalifikowani wykładowcy.

Czy warto zdecydować się na kurs do egzaminu ósmoklasisty z matematyki?

Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty z matematyki to świetna opcja dla każdej osoby, która chce zdać go jak najlepiej, dzięki czemu bez problemu dostanie się do wymarzonej szkoły. Nawet jeśli ktoś ma dobre oceny z matematyki, to powinien powtórzyć materiał, bo niektóre rzeczy mógł zapomnieć albo nawet pominąć. Szkoła nie zapewnia kompleksowego przygotowania do tego, aby zdobyć najwyższy wynik na teście. Najlepszym rozwiązaniem będzie zapisanie się na kurs, który został opracowany zgodnie z potrzebami ósmoklasistów, aby pomóc im w osiągnięciu wymarzonego sukcesu. Za opracowanie programu odpowiada doświadczona i wykwalifikowana kadra. Można być pewnym, że nie zostaną pominięte żadne istotne zagadnienia. Na kursie znajdzie się wszystko, co obowiązuje na egzaminie. Kursanci dowiedzą się, jakim zagadnieniom i zadaniom należy poświęcić więcej czasu.

Co daje kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty z matematyki?

Obecnie do wyboru jest wiele kursów przygotowawczych do egzaminu ósmoklasisty, co pozwala dobrać zajęcia do swoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości. Jedni potrzebują kompleksowego powtórzenia całego materiału, inni chcą uzupełnić wiedzę lub skupić się na najbardziej problematycznych zagadnieniach i zadaniach sprawiających im największe trudności. Jako że kursy są organizowane dla małej grupy osób, każdemu zostanie poświęcone wystarczająco dużo czasu. Ponadto są one dostatecznie długie, aby nie pominąć niczego, co niezbędne. Można wobec tego liczyć na terminowe zrealizowanie całego materiału. Kursanci zostają zaopatrzeni w szereg pomocnych materiałów dydaktycznych.

Zajęcia są prowadzone najczęściej przez egzaminatora, który dokładnie wie, jak wygląda schemat egzaminu, czego dotyczą wymagania, jakie rodzaje zadań się pojawiają. Można dowiedzieć się tego, w jaki sposób oceniane są egzaminy dla ósmoklasistów i na co należy uważać. Znajomość testu od strony technicznej daje dużą przewagę i większe poczucie bezpieczeństwa. Kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty to świetna opcja dla osób, które mają zaległości w nauce, chcą usystematyzować wiedzę i utrwalić wiadomości. Mogłoby się wydawać, że branie udziału w takich zajęciach wiąże się z wysokimi kosztami, ale obecnie ceny są bardzo atrakcyjne. Wynika to w dużej mierze ze sporej konkurencji. Najwygodniejsze i najtańsze są kursy zdalne, czyli odbywające się przez Internet. Nie trzeba wychodzić z domu, tracić czasu i pieniędzy na dojazdy.

Podsumowując, do największych zalet korzystania z kursów do egzaminu ósmoklasisty z matematyki zalicza się:
• Szeroki wachlarz wyboru,
• Możliwość poszerzenia i uzupełnienia wiedzy,
• Dostęp do różnorodnych materiałów edukacyjnych,
• Zajęcia prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych wykładowców,
• Nauka prawidłowego rozwiązywania testów,
• Nakierowanie na konkretne zagadnienia i zadania pojawiające się na egzaminie,
• Monitorowanie efektów,
• Stały i bezpośredni kontakt z nauczycielem,
• Oswojenie z formą egzaminu i redukcja stresu,
• Zajęcia w niewielkich grupach.

Partnerem artykułu są Giganci Edukacji, oferujący kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Antyperspirant
prezent na chrzest dla chłopca
Pierwsza komunia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsza komunia