Strona główna
Rodzina
Tutaj jesteś

Silikon do smarowania wózków

12 maja 2019 Silikon do smarowania wózków


Wózki dziecięce, to bardzo ważne wyposażenie wyprawki dziecka, jak również akcesoria odgrywające fundamentalną rolę podczas dalszego funkcjonowania. Dzięki możliwości usadzenia dziecka w wózku, każdy rodzic może spokojnie przedostać się w pożądane miejsce, posiedzieć z pociecha na świeżym powietrzu lub wybrać się w jakąś dłuższą podróż.

Wybieramy wózek dziecięcy

Wybieramy wózek dziecięcyWybór odpowiedniego wózka, to bardzo istotna rzecz, która może później zaważyć na wszelkich podróżach i jego użytkowaniu. Aby odpowiednio wybrać wózek dziecięcy, należy skupić się na wielu czynnikach i określić szczegółowe potrzeby. Przy wyborze spacerówki należy przede wszystkim określić jej przeznaczenie oraz wiek dziecka. Dla noworodków i niemowlaków dedykowane są wózki pełne, posiadające obudowę, daszek, zasłony.

Wózek ten powinien być bardzo stabilny, mieć zwrotne koła, przeznaczone do poruszania się na każdej powierzchni, jak również różnego rodzaju zabezpieczenia przez zranieniem się dziecka. Dla dzieci nieco starszych można zapatrzeć się w typową spacerówkę, które wyróżnia się inna pozycja siedzącego dziecka, wielkością samego wózka, jego konstrukcją i przeznaczeniem. Dobrze dobrana i bezpieczne spacerówka, powinna posiadać odpowiednio umieszczone pasy bezpieczeństwa, daszek lub parasolkę, dostosowane do wagi dziecka siedzisko, kółka i całą konstrukcję, podnóżek dla dziecka, a także przyjemny w dotyku materiał. Ze względu na to, iż starsze dziecko coraz częściej wychodzi z wózka, a gdy się zmęczy odpoczywa w nim, konstrukcja powinna być bezpieczna, a także wygodna w ciągłym usadzaniu i wyjmowaniu pociechy.

Akcesoria do wózka – Silikon do smarowania wózków

Po wyborze odpowiedniego wózka, należy również zwrócić uwagę na akcesoria, które staną się bardzo przydatne, podczas codziennego użytkowania go. Ważnym produktem, który powinien posiadać każdy użytkownik wózka dziecięcego jest silikon do smarowania wózków. Produkt ten pozwala sprawnie działać różnym elementom, które podczas eksploatacji zużywają się. Dzieki tego rodzaju preparatowi, kółka wózka nie skrzypią, nie zacinają się, a poszczególne elementy gładko chodzą i współpracują z użytkownikiem. Przed zaaplikowaniem smaru silikonowego należy pamiętać o dokładnym oczyszczenia elementów wózka, odczepieniu kółek, jak również dokładnym przygotowaniu powierzchni pracy. Silikonem należy spryskać wszystkie ruchome i obrotowe elementy, w szczególności koła, hamulce ręczne, części składające wózek. Po aplikacji preparatu, pozostawić wózek do wyschnięcia. Czynność powtarzać co jakiś czas, w zależności od eksploatacji wózka.

Dzięki tego rodzaju preparatom, możliwe jest zadbanie o wygląd oraz funkcjonalność spacerówki, jak również zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dziecku jak i sobie. Odpowiednia konserwacja tego rodzaju urządzeń sprawi ze wyprawy z dzieckiem będą jeszcze bardziej przyjemne i bezproblemowe.

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

elementarz trzylatka
Gdzie pojechać z rodziną na wakacje?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Gdzie pojechać z rodziną na wakacje?