Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Zaręczyny krok po kroku

2 listopada 2020


Planujesz się oświadczyć? To bardzo ważny dzień w życiu zakochanych par, które pragną wziąć ślub. Zadbaj, aby ta chwila była magiczna, pełna wspaniałych przeżyć i wspomnień. Podpowiadamy, jak przygotować perfekcyjne i wymarzone zaręczyny.

Perfekcyjne zaręczyny – szereg obowiązków

Zorganizowanie zaręczyn jest zwykle obowiązkiem mężczyzny, przyszłego pana młodego, który powinien wszystko zaplanować od początku do końca. Wbrew pozorom obowiązków jest wiele – trzeba między innymi wybrać miejsce i pierścionek zaręczynowy, ułożyć przemowę, zadbać o strój i wygląd.

Zaręczyny zwykle wywołują stres, ale towarzyszą im też inne silne emocje – jak wzruszenie, radość czy podekscytowanie. Dobre przygotowanie się do nich pomoże zachować spokój. Z kolei wspomnienia pozostają w sercach zakochanych na długo, dlatego warto się postarać. Przygotowaliśmy kilka porad.

Liczy się pomysł na zaręczyny

Każdy przyszły pan młody pragnie, aby zaplanowane przez niego zaręczyny były niepowtarzalne i podobały się wybrance serca. Warto przygotować sobie plan działania i skorzystać z różnych inspiracji. Wbrew pozorom dobrym pomysłem jest też spontaniczne działanie, ale i ono wymaga pewnych przygotowań – jak m.in. zakupu pierścionków zaręczynowych. Szukając pomysłów na udane zaręczyny, kieruj się przede wszystkim własnym gustem i stylem.

Jeśli Twoja dziewczyna ma romantyczną duszę, zaplanuj wszystko starannie. Jeśli słucha rocka i nosi stylizacje z pazurem, nie aranżuj wystroju na różowo. Jeśli jest nieśmiała, oświadczyny w samym sercu Starówki, w tłumie ludzi, nie będą dla niej przyjemne. Jeśli kocha sporty ekstremalne, może oświadcz się podczas skoku ze spadochronem? Już na lądzie wsuń jej na palec pierścionek zaręczynowy. A może lubi podróże? Zbierz się na odwagę podczas wspólnego urlopu. Jeśli jednak jest tradycjonalistką, uszanuj to i oświadcz się w domu w obecności rodziców.

Wybieramy pierścionek na zaręczyny

Kluczowym zadaniem jest też wybór pierścionka oraz jego rozmiaru. Przede wszystkim określ wysokość budżetu, jakim dysponujesz, a następnie styl, w jakim ma być biżuteria. Spośród tysięcy modeli każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. pierścionki złote, srebrne, z kamieniami szlachetnymi itd.

Przede wszystkim zwróć uwagę na jej styl i noszoną przez nią biżuterię, możesz też poprosić o pomoc jej mamę, siostrę albo najlepszą przyjaciółkę. Woli klasykę i minimalizm czy śledzi aktualne trendy? Może uwielbia szlachetne białe złoto albo uniwersalne srebro? Wyjątkowo modne jest też złoto w różowym odcieniu, ale nie do każdego ono pasuje.

Pierścionek może symbolizować ważne treści, dlatego poza kruszcem ogromne znaczenie ma także kamień szlachetny. Może to być m.in. brylant, czyli oszlifowany diament, szmaragd czy też rubin.

Design pierścionka na zaręczyny to jednak dopiero połowa sukcesu – trzeba jeszcze określić jego rozmiar. Trudno go ocenić, jeszcze trudniej zmierzyć, nie wzbudzając podejrzeń. Z pomocą może przyjść koleżanka, ale można też wziąć do jubilera inny pierścionek swojej wybranki. W razie pomyłki na pewno będzie możliwa wymiana lub zmniejszenie rozmiaru pierścionka.

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Antyperspirant
prezent na chrzest dla chłopca
Pierwsza komunia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsza komunia