Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Znikopisy – czy warto je kupić?

25 marca 2020


W okresie rozwoju dziecka ważne jest, aby wprowadzać jak najwięcej aktywności, które mogłyby wpływać na uczenie się nowych umiejętności. Takie z pewnością jest rysowanie i malowanie, które staje się jeszcze ciekawsze, jeśli wykorzystamy do niego popularne znikopisy. Posiadają nieograniczone możliwości w zakresie tworzenia różnorodnych malunków. Podpowiadamy jednak, czy warto zdecydować się na zakup tego rodzaju. Sprawdźcie!

 

Czym są znikopisy?

 

Popularny znikopis to nic innego jak magiczny długopis, dzięki któremu maluchy mogą rysować na specjalnie przeznaczonej do tego tablicy. Nie zostawiają śladu w żadnym miejscu, co z pewnością jest doskonałą zaletą dla rodziców. Nie musimy zatem obawiać się, że dzieci podczas malowania pobrudzą wszystko, co znajduje się wokół nich. By zmazać tablicę, na której został wykonany malunek za pomocą znikopisów, należy przesunąć po tablicy odpowiednim suwakiem. Dodatkową zaletą jest również to, że znikopis przymocowany jest do tablicy za pomocą sznurka. Nie musimy się zatem martwić, że maluch zapodzieje gdzieś kolejny element potrzebny do skompletowania zabawki. Wadą takiego rozwiązania jest z pewnością uboga kolorystyka, w szczególności w tańszych wersjach sprzętu. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od trzeciego roku życia.

 

Dlaczego warto się zdecydować?

 

W sklepach często można spotkać się z zestawami, które dodatkowo zawierają stempelki. Takie dodatki z pewnością urozmaicą zabawę dziecku. Ponadto, można również wybierać spośród wielu dostępnych rozmiarów. Do wyboru są zarówno mniejsze, jak i większe tablice. Te pierwsze z pewnością doskonale sprawdzą się dla mniejszych dzieci. Znikopisy to doskonała możliwość na zabawę w podróży. Są niezwykle mobilne ze względu na odpowiednią stabilizację oraz dostarczają wiele frajdy maluchom, które uwielbiają rysować i malować. W przypadku gdy maluch ma swojego ulubionego bajkowego bohatera, warto poszukać znikopisu właśnie z jego motywem – takie również są dostępne. Warto zwrócić uwagę na to, że zabawa znikopisami pozwala na kształtowanie wielu umiejętności dziecka. Przede wszystkim jest to rozwój motoryki małej, co dzieje się w momencie, w którym dzieci wykonują ruchy rączkami i palcami. Dodatkowo narzędzie rozwija kreatywność dzieci, a także ich wyobraźnię. Warto wykorzystać to do zabawy wraz z dzieckiem. Rodzic może rysować oraz pokazywać dziecku różnorodne przedmioty, czy zwierzęta. Dzięki możliwości szybkiej zmiany rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale również ekologiczne.

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Śpiworki do spania z nogawkami
Zabawki z ulubionymi bohaterami
prezent na chrzest dla chłopca

Jesteś zainteresowany reklamą?

prezent na chrzest dla chłopca