Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Butelka z ustnikiem

4 kwietnia 2019 Butelka z ustnikiem


Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko rozwijało się jak najlepiej. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że wybierając odpowiednie artykuły pierwszej potrzeby są w stanie odpowiednio je stymulować. Co warto kupić, aby ułatwić życie noworodkowi?

Wyprawka dla noworodka

Odruch moro to niekontrolowane potrząsanie się noworodka, które często powoduje jego wybudzanie czy płacz. Warto zatem pomyśleć o zakupie otulacza. Dzięki odpowiedniemu otuleniu maleństwa, będzie mu ciepło i ciasno jak w łonie matki, oraz zniweluje to znienawidzony przez wielu rodziców odruch.

Dzieci kochają biały szum. Pozwala on im się odprężyć i zasnąć. W polskich sklepach dostępnych jest wiele modeli pluszaków oraz lampek czy projektorów posiadających ukochane dźwięki. Kiedy ktoś nie chce wydawać pieniędzy można pobrać specjalnie przeznaczoną do tego aplikację na telefon, bądź skorzystać z dźwięków dostępnych w internecie.

Zmorą nowoczesnych rodziców jest kwestia podawania smoczka. Terapeuci straszą, że szkodzą i należy się ich wystrzegać. Doradcy laktacyjni zalecają wstrzemięźliwość do przynajmniej szóstego tygodnia życia maluszka, ponieważ mniej więcej tyle czasu potrzebuje dziecko, aby wyrobić prawidłowy odruch ssania. Potrzebę ssania zaspokajają zwykle podczas jedzenia mleka czy to z piersi czy butelki. Kiedy to nie wystarcza można rozważyć doraźne podanie smoczka. Ważne jest to, aby nie zrobić z niego nieodzownego towarzysza dziecięcych zabaw i mocno ograniczać jego używanie.

Butelka z ustnikiem

Butelka z ustnikiemW kwestii butelek wszystko zależy od dziecka. Zanim do użytku wejdzie butelka z ustnikiem, trzeba pomyśleć o tej, odpowiedniej dla noworodka. Ważne, aby doskonały system anty kolkowy, dzięki któremu dziecko nie będzie połykało nadmiaru powietrza, a to znacznie zmniejszy ryzyko kolek. Dla dziecka karmionego piersią, które mleko z butelki dostaje tylko doraźnie, należy wybrać butelkę z anatomicznym smoczkiem. przypomina on kształtem pierś matki, więc nie spowoduje, że dziecko odrzuci pierś. Poza tym, należy wybrać smoczek, który będzie wymagał od dziecka aktywnego ssania, co nie wpłynie na rozleniwienie małego głodomora.

Łóżeczka

Polscy rodzice kochają piękne łóżeczka. Wydają krocie na baldachimy i ochraniacze. Mało, który rodzic wie, że w wielu krajach na całym świecie ich sprzedawanie zostało kategorycznie zakazane, ponieważ stanowią zagrożenie dla maleństwa. Przez brak przepływu powietrza dochodzi przez nie do śmierci łóżeczkowych. Dlatego właśnie warto z nich zrezygnować dla ochrony życia własnego dziecka.

Młodzi rodzice z radością kompletują wyprawkę dla swojego nienarodzonego jeszcze dziecka

Warto jednak podejść do tego z głową, ponieważ nie zawsze to co ładne i modne jest zdrowe dla życia i zdrowia maluszka. Warto zatem znaleźć dobrego lekarza i to z nim konsultować problematyczne kwestie.

Zobacz także: https://more4kids.pl/pomysl-na-prezent-na-chrzest-dla-chlopca/

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Śpiworki do spania z nogawkami
Zabawki z ulubionymi bohaterami
prezent na chrzest dla chłopca

Jesteś zainteresowany reklamą?

prezent na chrzest dla chłopca