Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak dbać o cerę dojrzałą?

28 listopada 2019 cera dojrzała


Cera dojrzała może być piękna – wystarczy tylko o nią odpowiednio zadbać. W jaki sposób? Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja, dzięki której skóra będzie dobrze nawilżona i odżywiona. O czym należy pamiętać?

By cera dojrzała wciąż zachwycała swym wyglądem, należy w porę zatroszczyć się o kilka ważnych kwestii. Podstawa to sięganie po dobrze dopasowane kremy, w których będą się pojawiały te składniki, których nasza skóra najbardziej w danym momencie potrzebuje. Warto zatem zwracać uwagę na zalecenia producentów związane z wiekiem użytkowników, warto też skupić się na tym, jakie w danym kremie pojawiają się witaminy czy substancje nawilżające. W kremach do cery dojrzałej mile widziany jest kolagen oraz elastyna. Te dwie substancje sprawiają, że skóra może na dłużej zachować swą jędrność i dobrą formę. Cennym wsparciem dla dojrzałej cery jest też witamina E, nie bez powodu nazywana witaminą młodości. Substancja ta ma świetny wpływ na stan naszej skóry, zapewnia jej też dodatkową ochronę przed procesem starzenia się. Nie można też zapominać o tak ważnej dla skóry substancji, jaką jest witamina A. Dzięki niej skóra jest lepiej chroniona przed utratą wody, zwiększają się też jej możliwości związane z produkcją kolagenu oraz elastyny. W trosce o utrzymanie młodego wyglądu, warto też sięgać po olejki i emolienty, dzięki którym skóra będzie dobrze natłuszczona, oraz po naturalne kosmetyki, które pomogą w delikatny sposób oczyścić skórę. Dzięki temu będzie ona zachwycała zdrowym blaskiem, a my będziemy się w niej czuły o wiele pewniej.

https://arenazdrowia.pl/

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Antyperspirant
prezent na chrzest dla chłopca
Pierwsza komunia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsza komunia