Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak sport wpływa na samopoczucie?

16 czerwca 2019 Jak sport wpływa na samopoczucie?


O tym, że uprawianie sportu jest czymś dobrym wie chyba każdy z nas. Bezsprzecznie można powiedzieć, że lepiej sport uprawiać niż „uprawiać” leżenie na kanapie i przełączanie kanałów w TV z pilotem i piwem w ręku. Tak, można powiedzieć, że nie zawsze sport to zdrowie. Bo w końcu na korcie do tenisa można złamać nogę, podczas biegania można doznać udaru a jeżdżenie na rowerze może skończyć się śmiercią. Ale nie zapominajmy, że otyłość jest jeszcze groźniejszą chorobą i lepiej zmierzyć się z aktywnością fizyczną, niż z nadwagą.

Ulubiona dyscyplina sportowa

Warto wybrać dla siebie jakąś ulubioną dyscyplinę sportową, bo wybór jest naprawdę ogromny. Jedni kochają już wspomniane rowery i nieważne jaka jest pogoda na dworze – zawsze będą jechać prosto przed siebie. Ktoś inny będzie wolał jednak fitness, który ostatnio zresztą jest bardzo modny i można go nawet uprawiać przy włączonej telewizji. Mamy już też wspomniany tenis, piłkę nożną, koszykówkę, bieganie, pływanie, lekkoatletykę, nurkowanie i jeszcze wiele innych. Co prawda przy niektórych dyscyplinach można naprawdę bardzo intensywnie się zmęczyć, ale satysfakcja jest naprawdę ogromna. Warto tutaj się zatrzymać i zastanowić się nad jedną, bardzo ważną rzeczą. Jak sport wpływa na samopoczucie? Czy ma jakieś szczególne znaczenie, czy też nie?

Jak sport wpływa na samopoczucie?

Jak sport wpływa na samopoczucie?Oczywiście, że sport na nas wpływa i to jak najbardziej pozytywnie. Po pierwsze – piękna i zgrabna sylwetka. Wiele osób zaczęło teraz, nawet w bardzo późnym wieku swoją przygodę z fitnessem, bo w końcu uznali, że jednak nadwaga to nic fajnego. Przy odpowiednio zachowanej diecie i ćwiczeniach na macie można naprawdę zadbać o siebie. Kiedy waga zacznie spadać, to Wasze samopoczucie będzie naprawdę ogromne. To naprawdę wielka radość, kiedy człowiek wygląda naprawdę wyśmienicie a inni popatrują na niego z lekką zazdrością. Tak, wszyscy mieli Was dosłownie za grubasa a tu nagle wielkie zdziwienie, że z rozmiaru XXL spadacie do…S? Są takie zmiany możliwe, jak najbardziej. Tylko potrzebna jest Wam duża ilość samozaparcia. A Wasze samopoczucie będzie ogromne. Po drugie sport wyzwala w nas moc endorfin, które powodują, że pomimo zmęczenia moglibyśmy więcej i więcej. Spaliliście już ogrom kalorii, ledwo zipiecie ale jesteście zadowoleni. To możliwe? Jak najbardziej!

Jeżeli kocha się to, co się robi. To jedyny warunek. Jeżeli robicie to pod przymusem, to jednak nie będziecie mieli z tego takiej satysfakcji. Dlatego tak ważnym jest dobór odpowiedniej dyscypliny. Nawet, jeżeli to miałaby być tylko joga. Sport pokazuje również, że możemy więcej. Wydawało nam się, że nie ubiegniemy 5km, 10km, czy nawet 15km a tu nagle ogromne zdziwienie, że nam się udało. Warto naprawdę poświęcić się jakiejś dyscyplinie sportowej.

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Antyperspirant
prezent na chrzest dla chłopca
Pierwsza komunia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsza komunia