Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wygląda profesjonalne usuwanie kleszczy?

29 maja 2020


Aspekt związany z tym tematem na pewno musi zostać potraktowany całkowicie poważnie… Kleszcze są bowiem wyjątkowo groźne. Może ich nie widać, może nie do końca ich słychać – są to jednak pajęczaki, które mogą spustoszyć cały nasz organizm. Jakie choroby są wywoływane przez kleszcze? Jak się przed nimi efektywnie chronić? Odpowiedzi na te zagadnienia można poznać po przeczytaniu poniższego wpisu.

Według artykułu ze strony internetowej https://kickthetick.pl/artykuly/usuwanie-kleszczy-nie-jest-takie-trudne-sprawdz-jak-to-zrobic-bezpiecznie-w-domu/ można wywnioskować, że tylko w poprzednim roku kalendarzowym u około 20 tysięcy rodaków wykryto boreliozę. To natomiast wyjątkowo podstępna choroba. Aby ją wyleczyć, trzeba sporo cierpliwości. Na samym początku należy przyjmować stosowne antybiotyki, które jak wiadomo mają mnóstwo skutków ubocznych. Zazwyczaj taka kuracja trwa kilka miesięcy. Co gorsze, po jej zakończeniu wcale nie ma pewności, że borelioza została wyeliminowana. Są osoby, które przez długie lata zmagają się z tą przypadłością. A to przecież nie jedyne problemy powodowane przez kleszcze. Te pajęczaki mogą również prowadzić do powstania kleszczowego zapalenia mózgu czy babeszjozy. Oczywiście, nie każde ukąszenie od razu kończy się tymi problemami związanymi ze zdrowiem. Najgorzej jest wtedy, kiedy w porę nie zostanie wcielone w życie usuwanie kleszczy z naszego ciała…

Są osoby, które stosują tutaj rozmaite sposoby, aby poradzić sobie z insektami. Na przykład ubierają się od stóp do głów… Kłopot jest jednak taki, że to w lecie i tak nie ma większego sensu. Wszak nie brakuje wysokich temperatur. Dodatkowo kleszcze i tak mają sposoby, aby dostać się do naszego ciała. Inni unikają zaś – jak ognia – chodzenia w miejsce, gdzie najczęściej występują kleszcze. To też jednak nie jest do końca efektywne. W końcu tych pajęczaków jest z roku na rok kalendarzowy coraz więcej. Dodatkowo występują one w naprawdę wielu miejscach, a nie tylko w lasach, jak niektórzy sądzą. Nic zatem dziwnego, że coraz popularniejszy jest preparat Kick The Tick Max Repelent Plus. Co warto wiedzieć na jego temat? Dzięki niemu odstraszanie kleszczy odbywa się między innymi szybko i skutecznie. Dodatkowo cała procedura jest bezpieczna. Warto już teraz zauważyć, że Kick The Tick Max Repelent Plus nie posiada groźnej substancji DEET. Na skutek tego może być z powodzeniem stosowany w przypadku dzieci czy kobiet w ciąży. Chroni nie tylko przed kleszczami, ale też przed komarami czy meszkami (i to nawet na kilka godzin).

Czasami jednak – pomimo środków ostrożności i stosowania wyżej wymienionego preparatu – i tak pajęczak dostaje się do naszego ciała. Wtedy nie można panikować. Okazuje się, że Kick The Tick to przyrząd, który sprawia, że usuwanie kleszczy odbywa się z jednej strony efektywnie, a z drugiej bardzo prosto. Warto zauważyć, że przyrząd może być stosowany nie tylko uwzględniając dorosłych, lecz też dzieci. Jak odbywa się usuwanie kleszcza? Wystarczy jedynie uchwycić go tuż przy samej skórze. Następnie należy energicznym i pewnym ruchem wyciągnąć pajęczaka ku górze. Na skutek tego w środku nie zostanie żaden jego fragment. To powoduje, iż nie ma możliwości, aby zarazić się na przykład boreliozą. Można też swobodnie zdecydować się na cały zestaw Kick The Tick expert. Co mamy w składzie? To nie tylko wyżej wymieniony przyrząd, który sprawia, że usuwanie kleszczy jest tak proste i nieskomplikowane. Dodatkowo mamy środek służący do zamrażania pajęczaków. Ten preparat jeszcze bardziej ułatwia wykonanie całej procedury.

 

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Antyperspirant
prezent na chrzest dla chłopca
Pierwsza komunia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pierwsza komunia