Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Śpiworki do spania dla niemowlaka – czy warto kupować?

14 kwietnia 2021 niemowle


Wielu rodziców często obawia się, że maluszkowi może być zimno. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to w pełni uzasadniony lęk, gdyż regulacja cieplna u noworodków i niemowląt jest inna niż u dorosłych. Co za tym idzie, ich ciało szybciej się wychładza. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o ich optymalny komfort termiczny. Pomocny w tym zakresie może być śpiworek do spania dla niemowląt, który zagwarantuje odpowiednią temperaturę podczas snu.

Co to takiego?

Śpiworki do spania dla niemowlaka stanowią rodzaj kołderki – odpowiednio dopasowanej i zapinanej na zamek, której zadaniem jest zapewnienie optymalnej temperatury, poczucia bezpieczeństwa i swobody ruchów. Sprzyja temu ich specyficzny kształt, który z jednej strony uniemożliwia zasłonięcie twarzy, z drugiej natomiast pozwala na swobodne, naturalne ułożenie nóżek, dbając o prawidłowy rozwój bioderek.

Śpiworek – zbędny dodatek czy godne zakupu akcesorium?

Czy zatem warto wybrać śpiworek do spania dla niemowlaka? Oczywiście, że tak! To bowiem wygodne rozwiązanie zapewniające bezpieczny i komfortowy sen. Doskonale sprawdzi się w przypadku ruchliwych dzieci, które wielokrotnie rozkopują się w nocy i śpią bez przykrycia. Umieszczając je w śpiworku, zyskamy pewność, że malec będzie miał optymalne warunki do spania, bez możliwości odkrycia.

Dostępne rodzaje

Śpiworki do spania dla niemowlaka, takie jak np. https://alberomio.pl/spiworki-do-spania-dla-niemowlaka/ podobnie jak inne akcesoria dla dzieci, można nabyć w różnych wariantach. W tym wypadku mowa o modelach letnich oraz całorocznych, zróżnicowanych pod względem wykorzystanego materiału. Śpiworki na lato są cieńsze i wykonane z przewiewnego lnu, dzięki czemu zapewniają maluszkowi optymalną temperaturę przez całą noc – bez względu na pogodę. Tym samym stanowią idealną alternatywę dla kołderek i kocyków. Do wyboru są także modele całoroczne, zarezerwowane dla osób stawiających na uniwersalne i rosnące z dzieckiem rozwiązania. Wykonane w całości ze 100% oddychającej bawełny, z poliestrowym wypełnieniem, zagwarantują najwyższy komfort snu – także podczas największych chłodów. Co więcej, antyalergiczna ocieplina zawarta w śpiworkach do spania dla niemowlaka, zabezpieczy przed powstawaniem podrażnień i uczuleń, dzięki czemu sprawdzi się również u małych alergików.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Śpiworki do spania dla niemowlaka, aby były wygodne, muszą być idealnie dopasowane pod względem rozmiaru. Nie mogą być ani za małe, gdyż wtedy utrudnią poruszanie, ani za duże, ponieważ mogłyby zagrozić bezpieczeństwu malucha. Równie ważny jest kształt. Najlepiej sprawdzi się taki, który zapewni swobodne wierzganie nóżkami oraz prawidłowy rozwój bioderek.

 

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Śpiworki do spania z nogawkami
Zabawki z ulubionymi bohaterami
prezent na chrzest dla chłopca

Jesteś zainteresowany reklamą?

prezent na chrzest dla chłopca