Strona główna
Rodzina
Tutaj jesteś

Foteliki samochodowe

7 maja 2019 Foteliki samochodowe


Bezpieczeństwo dzieci w czasie podróży to najważniejsze zadanie świadomych rodziców. Dziś, nie wystarczy tylko pójść do jednego z super marketów, w celu zakupy jakiegokolwiek fotela. Czym kierować się przy zakupie?

Kupujemy foteliki samochodowe

Udając się do sklepu w celu zakupu fotela warto wybrać ten, którego pracownicy są przeszkoleni w zakresie profesjonalnego doboru fotelików samochodowych. Nie wystarczy pojechać z dzieckiem do marketu i wybrać ten, który najbardziej przypadnie do gustu młodemu podróżnikowi, ponieważ dobrze dobrany fotel musi pasować do parametrów ciała dziecka oraz samochodu. Ważny jest jego wzrost i waga. Wiek nie ma tutaj większego znaczenia, ponieważ wiadome jest, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. zatem na próżno szukać dwóch takich samych sześciolatków. Spośród produktów dostępnych w sklepie należy wybrać kilka modeli, które najbardziej nam się podobają.

Kolejnym etapem jest posadzenie w nim pociechy, oraz sprawdzenie czy nie jest jej za ciasno, lub czy pasy nie są za luźne itp. Poza bezpieczeństwem bardzo ważny jest komfort podróżującego. Kiedy został wybrany egzemplarz, w którym najwygodniej jest dziecku, należy wpiąć fotelik do samochodu, w którym będzie użytkowany, ponieważ może się okazać, że kąt pochylenia kanap nie pozwoli na bezpieczne zamocowanie go w pojeździe.

Zakup fotelika samochodowego to wbrew pozorom dość żmudne zajęcie, a bezpieczny, posiadający testy fotel to również niemały koszt

Zakup fotelika samochodowego to wbrew pozorom dość żmudne zajęcie, a bezpieczny, posiadający testy fotel to również niemały kosztAktualnie na rynku dostępne są egzemplarze mocowane na pasy samochodowe oraz na ISOFiX. Który wybrać? Wszystko zależy od zasobności portfela, modelu posiadanego samochodu oraz preferencji. Siedzenia montowane za pośrednictwem pasów bezpieczeństwa są zwykle nieco tańsze, ale proces montażu jest bardziej skomplikowany i czasochłonny. Mocowanie ISOFiX sprawia, że etap ten nie zajmuje aż tyle czasu i jest łatwiejszy w wykonaniu. Są one często dostępne w wersji obrotowej co znacznie ułatwia wkładanie dziecka w każdym wieku do krzesła. Nie każdy samochód posiada taki system mocowanie, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, czy ten którym się aktualnie poruszamy go posiada.

Warto zaznaczyć równie, że najbezpieczniejszą formą przewożenia dzieci w każdym wieku jest opcja RWF – czyli tyłem do kierunku jazdy. Rodzice błędnie myślą, że jest to dobre tylko dla noworodków i niemowląt przewożonych w tak zwanych łupinach. Biorąc pod uwagę testy zderzeniowe jest to najlepsza z opcjo dostępnych na rynku.

Foteliki samochodowe to najważniejsze elementy każdej podróży z dzieckiem

Tylko odpowiednio dobrane oraz zamocowane są w stanie uchronić dzieci przed skutkami wypadku. Wiadomo, że kosztują one więcej niż te dostępne w super marketach, jednakże jeśli stać na samochód to wydajmy pieniądze na fotel, będący gwarancją bezpieczeństwa pociechy.

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

elementarz trzylatka
Gdzie pojechać z rodziną na wakacje?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Gdzie pojechać z rodziną na wakacje?