Wózki dziecięce

Malutkie dziecko to ogromna odpowiedzialność. Ale to także mnóstwo radości, szczęścia i dobrych emocji. Każdy chce swojemu dziecku dać to co najlepsze dla niego. Stara się ze wszystkich sił zapewnić mu bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Dlatego zakup wózka dziecięcego, jest całkiem sporym wyzwaniem.

Wózek głęboki

Wózek głębokiDla dziecka zwykle kupuje się dwa rodzaje wózków. Wózek głęboki na początek, później wózek spacerowy. Potrzeby dziecka w kwestii jeżdżenia w wózku, zmieniają się wraz z ich wiekiem. Pierwszym zakupem jaki powinno się zrobić jeszcze zanim się dziecko na świecie pojawi, jest zakup wózka głębokiego. To bardzo specyficzny wózek, mocno zabudowany, chroniący maleństwo przed wszystkimi możliwymi dla niego zagrożeniami. Wózek głęboki ma zapewnić dziecku spokojny sen, głównie na spacerze. Ale można go też używać w domu, na przykład do usypiania dziecka. Takiego rodzaju wózka używa się przez około 6 pierwszych miesięcy życia dziecka, gdy większość czasu spędza ono na spaniu. Kolorystyka współczesnych wózków głębokich, jest na tyle różnorodna, że można ją dopasować do swoich potrzeb i upodobań. Nowoczesne wózki mają wstawki z eco skóry, co nadaje im efektownego wyglądu. Są łatwe w utrzymaniu w czystości, pokryte są specjalną powłoką odporną na deszcz i śnieg. Specjalne koła obracają się we wszystkich kierunkach, ku jeszcze większej wygodzie dla dziecka podczas spaceru. Są przez to bardziej funkcjonalne i praktyczne, od standardowych modeli wózków głębokich. Wózek głęboki to najlepsza propozycja, dla każdego niemowlaka.

Wózki dziecięcego spacerowe

Kiedy dziecko skończy mniej więcej 6 miesiąc życia, zaczyna być ciekawe otaczającego go świata. Jeśli dziecko stabilnie już siedzi, mocno trzyma główkę, można przejść z wózka głębokiego, na wózek spacerowy. Wózki spacerowe są dużo mniejsze od wózków głębokich, zajmują o wiele mniej miejsca. Są też wygodniejsze w wożeniu, zważywszy na ich małe gabaryty. Co więcej w czasie nieużywania wózka, można go złożyć w praktyczną ‚parasolkę’. Wózki spacerowe można również rozłożyć do pozycji leżącej, gdyby dziecko się zmęczyło w czasie spaceru. Takie wózki posłużą dziecku do około 3 roku życia. Są więc bardzo opłacalnym zakupem, na długi czas. Ich cena nie jest zbyt wysoka, szczególnie gdy poszuka się wózka spacerowego w sklepie internetowym. Wózki dziecięce spacerowe, mają oczywiście odpowiednie zabezpieczenia, w formie pasów bezpieczeństwa oraz specjalnej barierki, aby dziecko nie wypadło z wózka, albo z niego nie uciekło w starszym wieku. Dzięki temu można być spokojnym o bezpieczeństwo swojego dziecka i cieszyć się spacerem.

Jeśli ktoś szuka uniwersalnego wózka, powinien się zdecydować na wózek dwa w jednym, który można przełożyć z wózka głębokiego do wózka spacerowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *