Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś

Jak zapewnić rozrywkę kotu?

3 czerwca 2019 Jak zapewnić rozrywkę kotu?


Koty mogłyby spać całą dobę – z krótkimi przerwami na posiłek. Takie przekonanie funkcjonuje wśród osób, które z kotami na co dzień mają niewiele wspólnego. Każdy właściciel kota wie, czym są nocne kocie gonitwy, polowania na własny ogon czy ataki na cień, który rzucają domowe rośliny. To ostatnie często kończy się dla samych roślin dość dramatycznie. Koty to wbrew pozorom zwierzęta bardzo dynamiczne, zwinne i przepadające za zabawą.

Jak zapewnić rozrywkę kotu?

Właściciele często zastanawiają się, jak zapewnić rozrywkę kotu. Sposobów jest wiele. Mnóstwo podpowiedzi znaleźć można w sklepach zoologicznych, których półki aż uginają się od kocich zabawek. Tradycjonalistom polecić można pluszowe myszki – odpowiedź na powszechny pogląd o wzajemnej niechęci kotów i myszy. Dla kotów, które potrzebują dodatkowej stymulacji idealne będą nakręcane myszki, które kot będzie mógł z pasją gonić po mieszkaniu. Jedna i druga wersja prędzej czy później skończą pod komodą lub łóżkiem. Na szczęście odnalezione zabawki sprawią kotu taką samą radość, jak te kupione przed chwilą w sklepie.

Wędka dla kota

Niezastąpioną zabawką jest też wędka. Pozwala kotu rozwijać wiele umiejętności – zarówno bieganie, polowanie, jak i chwytanie. Na rynku znaleźć można mnóstwo różnorodnych propozycji – wędki z piórkami, kolorowymi tasiemkami, czy słomianymi zabawkami. Wędkę z łatwością można też wykonać samodzielnie. Wystarczy niewielki patyk i odrobina włóczki, by stworzyć wyjątkową, niepowtarzalną zabawkę dla swojego kota. W zabawie z wędką dla kota ważna będzie też interakcja z człowiekiem – wspólna rozrywka daje jeszcze więcej przyjemności.

Zabawki edukacyjne dla kota

Zabawki edukacyjne dla kotaPoszukując innych rozwiązań, można spotkać się z zabawkami edukacyjnymi, które mają rozwijać inteligencję naszego czworonoga. Będą to na przykład kulki, wewnątrz których umieszcza się suche przekąski. Bawiąc się, kot równocześnie będzie się uczył, jak wydobyć swoje ulubione przysmaki. Gwarantuje to nie tylko świetną zabawę, ale i rozwój, a obserwowanie postępów, jakie osiąga kot, sprawi każdemu właścicielowi mnóstwo przyjemności.

Innym przykładem zabawek wspierających rozwój są wszelkiego rodzaju tory z kolorowymi (często też świecącymi lub wydającymi dźwięki) kulkami. Zadaniem kota jest gonienie i chwytanie kulek, co daje nie tylko dużo frajdy, ale też rozwija jego spostrzegawczość, refleks i ogólną sprawność. Zaletą takich zabawek jest możliwość powiększania zestawu i zmiana jego układu, co gwarantuje niekończące się zainteresowanie ze strony kota i powoduje, że taka zabawa nigdy się nie znudzi.

Nie zapominajmy też, że koty najbardziej ucieszą się, gdy poza zapewnieniem im specjalnych akcesoriów, poświęcimy swój czas i oddamy się zabawie razem z nimi. Koty są zwierzętami bardzo towarzyskimi i największą radością będzie dla nich zainteresowanie ze strony właściciela.

more4kids

Witaj w naszej redakcji! Jesteśmy miejscem dedykowanym wspieraniu kobiet we wszystkich aspektach ich życia, od macierzyństwa po codzienne wyzwania związane z prowadzeniem domu i dbaniem o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ego gra

Jesteś zainteresowany reklamą?